Nejsem právník, ale hromadná výpověď mi nepřijde jako legitimní prostředek odborového vyjednávání. Navíc pokud je formulován tak, že „každý zaměstnanec má právo podat výpověď sám za sebe“… Pokud by to bylo tak, tak by každý, kdo dá výpověď, měl nést rizika sám za sebe… To, že předseda lékařských odborů nevidí rozdíl mezi tím, když někdo dá svobodně výpověď a mezi tím, když někdo hromadné výpovědi organizuje, tak to je tristní.

Když si vezmeme paralelu: každý má právo jít se podívat na Václavské náměstí a postát tam. Ovšem už je podstatný rozdíl, pokud by někdo na Václavském náměstí organizoval demonstraci.

Také si nedovedu představit, že by vláda mohla nějak zaručit, že pokud dojde k dohodě, všichni lékaři budou přijati zpět. Vždyť vláda přece tyto nemocnice nevlastní, a pokud by v nich chtěla uplatňovat politický vliv, tak by to bylo přece také špatně.


Žádný komentář k „Je výpověď lékařů prostředkem odborového vyjednávání?“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>