Samozřejmě, že nemyslím sliby manželkách/manželům, tam jsou sliby modrého z nebe občas pokud ne žádoucí, tak alespoň povolené. Mám na mysli to, co slibuje reklama. Zatím nevětšími favority na získání zlatého řádu Slibotechny jsou výrobci doplňků stravy na hubnutí. Třeba taková reklama na SlimBall, podívejte, jakými slovy jsou vychvalovány jednotlivé složky výrobku:

„SlimBall zadržuje potravinové tuky stejně tak, jako magnet přitahuje železo. Vše, co jíte, je zbaveno tuků…“ Sami uznáte, že tohle stěží může odpovídat realitě.
„Poslední složkou kúry SlimBall je magnesium-stearát, minerál s uklidňující funkcí, který zlepšuje trávení a snižuje kyselost žaludku, čímž zvyšuje účinnost ostatních dvou komponent.“ Tomuhle upřímně řečeno také moc nevěřím, uvedená látka se běžně používá jako protispékavá látka při výrobě tablet, takže magnesium stearát je tam pravděpodobně jen jako technická přísada pro to, aby se vyrobily funkční tablety. Přisuzovat této složce nějaké příznivé účinky mi přijde jako chabý pokus vytěžit pozitivum ze všeho.
Přirovnávání SlimBallu k chirurgickému balonku vyplňujícímu žaludek pokládám také za nadnesené.

Na výrobku, který obsahuje rozpustnou botnavou vlákninu, a dále pektin, jehož účinky jsou obecně také považovány za pozitivní, není nic špatného. Ovšem nepřiměřené reklamní vychvalování mne spíše odrazuje, protože jej nepokládám za poctivé ke spotřebiteli.

Na druhou stranu na stránkách slimballu se tvrdí, že jde o nákup bez rizika — pokud nebudete spokojeni, jsou připraveni vrátit peníze. To je zase ovšem třeba hodnotit kladně.


4 komentářů k „Lze slíbit modré z nebe?“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

 1. libuse napsal:

  jen jsem chtela rict ze jsem tablety koupila a skutecne za 4dnys mam 4kg dole je to bomba hlavne pro nas kdo se porad snazi hubnout a nejde to jak potrebujeme.nashle

 2. Mirka napsal:

  Nezhubla jsem nic, pocit plného břicha jsem rozhodně neměla. Tabletky Slim ballu přišli až za 4 týdny, to se mi zdá docela dlouho. Vrátila jsem celé nové balení, již je to 1,5 měsíce a stále nemám peníze zpět. Po telefonickém dotazu – platba zpět prý trvá 3 měsíce !!!

 3. honza napsal:

  Tomu vrácení peněz bych vůbec nepřikládal plusové body- slibem nezarmoutíš!!! Skutek utek. Před časem jsem si objednal od podobné firmy ampule na hubnutí (přesný název si už nepamatuji (také cosi ..SLIM…) s podobným slibovaným účinkem a stejnou zárukou. Domnívám se, že to bude stejná firma, jen další produkt. Měli i telefonní linku. Tam kdosi nasliboval, že se ozve někdo kvůli reklamaci a sliboval to opakovaně a nikdo se neozval. Samozřejmě vrácení peněz byla totální blbost!!!

 4. Anakin napsal:

  Zdravím, nevím, jestli se Slimball ještě prodává, ale existují i jiné doplňky stravy, které mají botnavou složku a snižují chuť k jídlu, jako je třeba OBEZIN. Zhubla po něm i Ivana Christová, viz http://www.obezin-hubnuti.cz/zkusenosti-a-recenze-uzivatelu/, a to aspoň dává nějakou informaci o účinku.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>