Tento poslanci německého  Bundestagu schválili zákon o obřízce, který explicitně stanovuje podmínky, kterými se upravuje mužská obřízka z náboženských důvodů. Dosavadní stav totiž vyústil v rozhodnutí soudu v Kolíně nad Rýnem, kterým se provádění náboženské obřízky u malých dětí zakázalo. Problém s tím měla jak židovská, tak i arabská komunita, které se při této příležitosti vzácně spojily.

Ve Spolkové republice Německo je poměrně velká muslimská komunita (cca 4 miliony) a menší židovská komunita (cca 250.ooo), a v obou se provádí v dětském věku rituálně obřízka, u Židů dokonce již 8. den po narození.

Obřízka ze zdravotních důvodů tím nijak omezena není. U obřízky z náboženských důvodů ovšem musí se zákrokem souhlasit rodiče a náboženský aspekt nijak neomezuje zodpovědnost za případné zdravotní komplikace a pochybení.

Mužská obřízka je poměrně rozšířený zákrok, který se ne vždy provádí z náboženských nebo zdravotních důvodů, pokud za zdravotní důvod nepovažujeme prevenci. Nově se také provádí v Africe rutinní obřízka jako prevence AIDS, protože ukázal určitý vliv obřízky na omezení rizika přenosu viru HIV.


Žádný komentář k „Němci zase umožnili mužskou obřízku z náboženských důvodů“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>