Česko zachvátila zase jedna módní vlna – Dukanova dieta. Tuto vlnu vytváření především celebrity, které Dukanovu dietu drží veřejně za pozornosti médií. Ale zdá se, že když je něco spojeno s celebritami, může to být také pěkná ptákovina. Platí to i o dietě podle Pierre Dukana, která je dnes – mírně řečeno – překonaná.

Pierre Dukan, autor dietního jídelníčkuTuto dietu vytvořil Pierre Dukan na základě zkušenosti z ordinace někdy v 70. letech. Revoluční na svou dobu bylo, že Dukanova dieta není „hladová“. Tehdy bylo základní metodou boje proti obezitě počítání kalorií a malé porce za neustálého hladu. To byl také důvod, proč řada pacientů ve své naze zhubnout selhala.

Pierre Dukan v podstatě navázal na tzv. Atkinsonovu dietu. Jednostranně zaměřenou dietou na bílkoviny (především maso) omezil pocit hladu a vytvořil program, který se obešel bez počítání kalorií. Ovšem jednostranná proteinová strava má i svá rizika.

Dnes již existují lepší dietní postupy. Dietní odborníci sázení především na vyváženou stravu a dostatek pohybu.


Žádný komentář k „Zas jedna překonaná – Dukanova dieta“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>