Golf je tak trochu považován za snobský sport, snad i kvůli nákladům spojeným už jen se členstvím v tom „správném“ golfovém klubu. Není to úplně tak, golf patří mezi masové sporty. A dokonce existuje varianta, kdy se golf hraje ve volné přírodě, bez upravených hřišť a jen s minimální výbavou: extrémní golf.

Bohužel je název trochu nešťastný, nemá nic společného s tím, čemu se říká adrenalinové sporty. Jde spíše o návrat ke kořenům. Česká asociace extrémního golfu (www.caeg.cz) organizuje i řadu otevřených turnajů, kde jsou vítání i úplní začátečníci. Zájemci ani nemusí mít vlastní výbavu – potřebnou hůl (stačí totiž jen jedna) si často mohou vypůčit od organizátorů.

Nebližší turnaj je 1. EG Cup Klínovec, který se koná 7. května 2011. Kdo chce vidět extrémní golf v akci ihned, může se podívat na propageční golfové video, které natočila právě ČAEG.


Žádný komentář k „Golf jde dělat bez snobismu“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>